Bedelli askerlik yeri, celp bilgisi sorgulama

bedeli askerlik sorgulama

Bedelli askerlik celp dönemini öğrenme

Bedelli askerlik için başvurduysanız. şimdi artık celp döneminizi takip etmelisiniz . Peki bunu nasıl yapacağız. tabi ki e- devlet’ten buraya tıklayarak.

Eğer karşınıza “Sistemde kayıtlı sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır.” ve açıklama kısmında da “Bedelli Askerlik bu Celp Döneminde sınıflandırma sonuç bilginiz bulunmamaktadır. Bedelli Askerlik başvurusunu yapmış ve belirlenen bankalardan birine ödeme işlemlerinizi gerçekleştirip herhangi bir askerlik şubesine dekontunuz ile birlikte giderek başvuru işlemlerinizi tamamladıysanız, müteakip celp dönemlerini takip ediniz….” yazısı çıkıyorsa sıra size gelmemiş demektir.

Yazılı ve görsel basını takip edin ve daha sonraki zamanlarda da tekrar deneyerek celp döneminizi kaçırmayın.

Milli savunma bakanlığı tarafından SMS(mesaj) ile bilgilendirme yapılsa da asıl olan yukarıda yazdığımız şekilde e-devlet üzerinden yapılan bilgilendirmedir.

 

Bedelli askerlik için henüz baş vurmamış sanız ayrıntılı bilgi almak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

E-Devlet şifrem yok, yada şifremi unuttum ne yapmalıyım?

E-Devlet sistemine https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden giriş yapabilirsiniz. Giriş esnasında size Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası(TC kimlik no) ve şifre sorulacaktır. TC kimlik nonuz nüfus cüzdanınızın, ehliyetinizin ve pasaportunuzun üzerinde yazmaktadır. Eğer giriş şifreniz  yoksa Postaneye giderek görevli memurlardan e-devlet şifrenizi içeren zarfınızı alabilirsiniz. Eğer daha önceden şifre almış fakat bunu unutmuşsanız, yeni şifrenizi de almak için size en yakın Postaneye giderek yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Soru, yorum ve önerilerinizi aşağıdaki kısıma yazarak bizimle ve tüm okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Eğer yazımızı beğendiyseniz ve bu yazıdan başkalarınında faydalanmasını istiyorsanız aşağıdaki paylaş butonları ile yazımızı beğenip paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek daha çok içerik için buraya tıklayınız.

 

Paylaşmak güzeldir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.